3 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem sofy

3 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem sofy

Decydując się na zakup nowej sofy do salonu, musisz pamiętać o kilku aspektach, dzięki którym będziesz mógł wybrać skrojony na miarę model, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Jeżeli będziesz podążać za podanymi poniżej wskazówkami, z pewnością zapewnisz sobie nie tylko upragniony komfort wypoczynku, ale również Twój mebel pozytywnie wpłynie na aranżację pomieszczenia, które w końcu jest również wnętrzem reprezentacyjnym. Czym kierować się podczas zakupu sofy?
 

Zastanów się nad funkcją sofy

Wybierając odpowiednią sofę do salonu, musisz zastanowić się nad tym, czego od niej oczekujesz. Czyli koniecznie musisz sprawdzić, jak funkcjonuje Twoja rodzina i jak dużo czasu będziecie spędzać na sofie. Sofa bez żadnych mechanizmów czy pojemników zazwyczaj będzie rozwiązaniem wizualnie lżejszym, a także zgrabniejszym w odbiorze, jednakże jeżeli spodziewasz się gości, których będziesz musiał przenocować, bardziej funkcjonalną opcją wydaje się sofa z funkcją spania, która dodatkowo będzie wyposażona w przestronny pojemnik na pościel.
 

Wielkość sofy dobrana do metrażu

Wielkość dostępnej przestrzeni czy ustawienie ścian i otworów okiennych odgrywają ogromną rolę w wyborze sofy. Przede wszystkim musisz sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał dany model w konkretnym pomieszczeniu, np. czy nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca i nie przytłoczy wnętrza. Do niewielkiego salonu z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie dwuosobowa lub trzyosobowa sofa zamiast większych modeli. Pamiętaj, że oprócz sofy w salonie musi stanąć jeszcze stolik kawowy, regały i witryny.
 

Zadbaj o komfort

Wygodna sofa powinna być miejscem, na którym zrelaksujesz się podczas spotkań z przyjaciółmi, jak również samodzielnego wypoczynku z książką w ręku czy podczas picia filiżanki aromatycznej kawy. Ciekawym rozwiązaniem okażą się ruchome zagłówki, które każdy będzie mógł dostosować do indywidualnych preferencji i do pozycji ciała, w której aktualnie przebywa.

 

Opinie (1)

Magdalena

2021-11-10 15:20:13

Adres IP:

*.*.*.47

Dla mnie najbardziej praktyczne są sofy rozkładane z funkcją spania i pojemnikiem na pościel.

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Meble drewniane do jadalni - dlaczego są chętnie wybierane?

Meble drewniane do jadalni - dlaczego są chętnie wybierane?

Rodzaje i przeznaczenie wózków do sprzątania

Rodzaje i przeznaczenie wózków do sprzątania

Dobór zasłon do poszczególnych pomieszczeń

Dobór zasłon do poszczególnych pomieszczeń