Jak pielęgnować skórzane meble wypoczynkowe?

Jak pielęgnować skórzane meble wypoczynkowe?

Meble skórzane potrafią być prawdziwą ozdobą eleganckiego salonu lub prywatnego gabinetu, jednakże ich efektowny wygląd związany jest z odpowiednią pielęgnacją. W przypadku mebli skórzanych lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie zabrudzeniom i zniszczeniom, niż późniejsze walczenie ze wspomnianymi konsekwencjami. Oczywiście w przypadku mebli skórzanych niezwykle ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja i konserwacja, lecz warto również zastanowić się, czego należy unikać, aby meble skórzane służyły nam przez lata codziennego użytkowania. Przede wszystkim meble skórzane nie będą najlepszym rozwiązaniem, gdy w domu mamy zwierzęta, ponieważ psy i koty często rozpiera nadmierna energia i uwielbiają drapać meble. Sofy ze skóry nie powinny również być narażone na nadmierne ilości wody, ponieważ mogą one doprowadzić do nieestetycznych przebarwień. Jakie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonać, aby sofy skórzane prezentowały się wręcz ponadczasowo przez wiele lat ich użytkowania?

Jak wygląda pielęgnacja skórzanych mebli?
Meble skórzane należy pielęgnować z wyczuciem — nie zaleca się stosować mokrych ścierek czy gąbek, jak również mocnych środków chemicznych. Jeżeli koniecznie chcesz przetrzeć mebel "na mokro" najlepszym rozwiązaniem będzie użycie lekko wilgotnej ściereczki. W przypadku, gdy na skórzanej sofie lub fotelu pojawi się plama, pamiętaj, aby usunąć ją tak szybko, jak jest to możliwe, ponieważ w przeciwnym wypadku plama może pozostać już w tym miejscu na zawsze. Wybierając środki do pielęgnacji skórzanych mebli, warto zwrócić uwagę na ich skład i raczej zrezygnować z preparatów, w których znajduje się spirytus lub nafta. Do czyszczenia skórzanych mebli świetnie sprawdzi się mieszanka łącząca letnią wodę z mydłem szarym, która delikatnie umyje nasze skórzane meble.

Natłuszczanie i konserwacja mebli skórzanych
W przypadku sofy ze skóry niezwykle ważna jest odpowiednia konserwacja, tj. natłuszczenie mebla, który pod wpływem ciepłego i suchego powietrza może zacząć się marszczyć, a nawet pękać. Co najmniej raz w roku warto natrzeć skórę odrobiną wosku pszczelego, który po pary godzinach delikatnie można polerować ściereczką z mikrofibry. Dzięki odpowiednim zabiegom sofy skórzane zachowają swój pierwotny wygląd nawet pomimo ich częstego użytkowania.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Kanapa z funkcją spania — jak się sprawdza?

Kanapa z funkcją spania — jak się sprawdza?

Rozwiązania dla pakowania produktów sypkich i granulatów

Rozwiązania dla pakowania produktów sypkich i granulatów

Wykorzystanie maszyn pakujących w branży automotive

Wykorzystanie maszyn pakujących w branży automotive