Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Osoby, które chcą zaaranżować swoje mieszkanie w nowoczesny sposób, powinny orientować się w najnowszych trendach. Co obecnie jest najmodniejsze we wnętrzach, a z którymi rozwiązaniami z poprzednich sezonów lepiej się pożegnać? Przedstawiamy krótki poradnik, który będzie pomocny przy planowaniu wystroju.

Trendy kolorystyczne
W ostatnich latach stawiano we wnętrzach głównie na biel i różne odcienie szarości. Obecnie do aranżacji wkraczają barwy natury. Osoby, którym zależy na tym, aby ich wnętrze prezentowało się modnie i z klasą, powinny wybierać meble i dodatki w odcieniach brązowych, karmelowych, pomarańczowych i beżowych. Takie kolory wprowadzą do pomieszczeń ciepła, przytulną atmosferę i będą stanowić świetne tło dla dodatków w innych barwach. W modnych wnętrzach będą wykorzystywane również pastelowe kolory, zwłaszcza błękitny, seledynowy i liliowy. Z jakimi kolorami warto natomiast się rozstać? Niestety z mody będą wychodzić meble tapicerowane o chłodnych odcieniach, zwłaszcza lubianych przez wielu szarościach.

Kamień znów w modzie
Na popularności zyska modny niegdyś lastryko, z którego tworzono posadzki i parapety. Pojawi się on przede wszystkim na podłogach i ścianach w postaci kafelków, głównie w ciepłych odcieniach beżu, a nawet różu. Na popularności zyska też marmur, zwłaszcza o ciemnym zabarwieniu, granit, trawertyn, a także inne tekstury imitujące naturalne kamienie. Kamień pojawi się również na blatach, także w postaci laminatów. Wybierając ławy i stoliki warto więc mieć na uwadze ten trend.

Maksymalizm
Powiedzenie "mniej znaczy więcej" zacznie powoli tracić na znaczeniu. Dominujący do tej pory minimalizm, zostanie zastąpiony odważnymi kolorami, fakturami i śmiałymi wzorami. Popularnym trendem stanie się motyw kwiatowy, który będzie przejawiał się na tkaninach, tapetach, a także kafelkach. Modna będzie również asymetria, dlatego we wnętrzach coraz częściej będą gościć meble i dekoracje o nieregularnych wzorach geometrycznych.

Aranżując wnętrza warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wprowadzenie do technologii pakowania bezdotykowego

Wprowadzenie do technologii pakowania bezdotykowego

Elegancja na pierwszym miejscu, czyli szafy przesuwne jako element luksusowego designu sypialni

Elegancja na pierwszym miejscu, czyli szafy przesuwne jako element luksusowego designu sypialni

Włoskie meble na zamówienie – kiedy warto wybrać tę opcję?

Włoskie meble na zamówienie – kiedy warto wybrać tę opcję?