Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Osoby, które chcą zaaranżować swoje mieszkanie w nowoczesny sposób, powinny orientować się w najnowszych trendach. Co obecnie jest najmodniejsze we wnętrzach, a z którymi rozwiązaniami z poprzednich sezonów lepiej się pożegnać? Przedstawiamy krótki poradnik, który będzie pomocny przy planowaniu wystroju.

Trendy kolorystyczne
W ostatnich latach stawiano we wnętrzach głównie na biel i różne odcienie szarości. Obecnie do aranżacji wkraczają barwy natury. Osoby, którym zależy na tym, aby ich wnętrze prezentowało się modnie i z klasą, powinny wybierać meble i dodatki w odcieniach brązowych, karmelowych, pomarańczowych i beżowych. Takie kolory wprowadzą do pomieszczeń ciepła, przytulną atmosferę i będą stanowić świetne tło dla dodatków w innych barwach. W modnych wnętrzach będą wykorzystywane również pastelowe kolory, zwłaszcza błękitny, seledynowy i liliowy. Z jakimi kolorami warto natomiast się rozstać? Niestety z mody będą wychodzić meble tapicerowane o chłodnych odcieniach, zwłaszcza lubianych przez wielu szarościach.

Kamień znów w modzie
Na popularności zyska modny niegdyś lastryko, z którego tworzono posadzki i parapety. Pojawi się on przede wszystkim na podłogach i ścianach w postaci kafelków, głównie w ciepłych odcieniach beżu, a nawet różu. Na popularności zyska też marmur, zwłaszcza o ciemnym zabarwieniu, granit, trawertyn, a także inne tekstury imitujące naturalne kamienie. Kamień pojawi się również na blatach, także w postaci laminatów. Wybierając ławy i stoliki warto więc mieć na uwadze ten trend.

Maksymalizm
Powiedzenie "mniej znaczy więcej" zacznie powoli tracić na znaczeniu. Dominujący do tej pory minimalizm, zostanie zastąpiony odważnymi kolorami, fakturami i śmiałymi wzorami. Popularnym trendem stanie się motyw kwiatowy, który będzie przejawiał się na tkaninach, tapetach, a także kafelkach. Modna będzie również asymetria, dlatego we wnętrzach coraz częściej będą gościć meble i dekoracje o nieregularnych wzorach geometrycznych.

Aranżując wnętrza warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak pielęgnować skórzane meble wypoczynkowe?

Jak pielęgnować skórzane meble wypoczynkowe?

Materac - co warto wiedzieć

Materac - co warto wiedzieć

Poradnik: jak dobrać kolory mebli do wnętrza?

Poradnik: jak dobrać kolory mebli do wnętrza?