Salon w stylu klasycznym- meble, zasłony, dodatki

Salon w stylu klasycznym- meble, zasłony, dodatki

Salon w stylu klasycznym to ponadczasowe rozwiązanie. Elegancja nigdy nie wychodzi z mody, a urządzone w ten sposób wnętrza zachwycają od wielu lat. Bardzo istotne jest, by do pokoju dziennego dobrać odpowiednie kolory i dodatki. To właśnie one określają styl i budują atmosferę panującą w pomieszczeniu.

Styl klasyczny to przede wszystkim symetria i równowaga. Nie ma tu miejsca na niepasujące, przypadkowo poustawiane elementy. Dominujące kolory to biel, beże, szarości i brązy. Meble w klasycznym salonie wykonane są z naturalnych materiałów, głównie z drewna. Przeważa orzech, mahoń, dębina. Całość uzupełniają skórzane obicia i marmurowe posadzki lub blaty. W stylu tym liczy się jakość, solidność i elegancja. Antyki można połączyć z nowoczesnymi, prostymi meblami, jeśli mają jakieś wspólne cechy i tworzą spójną całość. 

Bardzo ważnym elementem klasycznego salonu są zasłony. Mogą być utrzymane w stonowanych odcieniach, zbliżonych do koloru ścian, lub stanowić mocny element kolorystyczny. Wnętrza tego typu uwielbiają połyskujące, eleganckie tkaniny. Materiały te dodają pomieszczeniom luksusowego charakteru. W klasycznym salonie najlepiej sprawdzi się połączenie firan i zasłon. 

Tego typu salon nie potrzebuje wielu dodatków. Zbytnie nagromadzenie ich sprawi, że w pomieszczeniu zapanuje chaos. Warto postawić na kilka pasujących elementów. Idealnie sprawdzą się tutaj świeczniki i lustra w ozdobnych ramach. Na ścianie warto zawiesisz dobrej jakości reprodukcje obrazów oraz czarno-białe zdjęcia. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Co na śniadanie w Dniu Ślubu?

Co na śniadanie w Dniu Ślubu?

Materac - co warto wiedzieć

Materac - co warto wiedzieć

Pasy bezpieczeństwa czy ISOFIX?

Pasy bezpieczeństwa czy ISOFIX?