Sposoby wieszania zasłon i firanek

Sposoby wieszania zasłon i firanek

Zasłony są ważnym elementem każdego wnętrza. Spełniają nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz chronią także przed dostającymi się przez okno promieniami słonecznymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów zasłon. Różnią się one od siebie kolorem, wzorem, długością, rodzajem tkaniny oraz sposobem montażu. Jaka jest różnica między taśmą marszczącą, szelkami a metalowymi kółkami? 

Najbardziej klasycznym i powszechnym sposobem wieszania zasłon i firanek jest zastosowanie tzw. żabek. Niestety upięcie to ma swoje wady. Stworzone ręcznie fałdy są często nieregularne. Upięcie zasłon wymaga od nas dużego wysiłku i długiego trzymania rąk w górze. Pociągnięcie za materiał może prowadzić do wysunięcia się go lub nawet rozdarcia.

Taśmy zapewniaj elegancki wygląd. Są one wszyte w tkaninę, umożliwiają jej regularne marszczenie się. Zamocowanie zasłon czy firanek przy pomocy taśmy jest łatwe, a wywieszona tkanina zawsze będzie wyglądać tak samo. 
Prostym rozwiązaniem okażą się także kółka. Ten sposób mocowania nazywany jest także sztancowaniem. Metalowe elementy wbite są na stałe w tkaninę, umożliwiając jej zawieszenie. Tego typu dekoracja idealnie sprawdzi się w przypadku grubych i ciężkich zasłon.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także sposób zawieszania zasłon na tzw. szelki. Nie wymagają one upinania, łatwo się je zakłada oraz zdejmuje z karnisza. Bardziej dekoracyjną odmianą szelek są troczki. Dają one możliwość tworzenia kokardek. Troczki świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny delikatnego, romantycznego wnętrza.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Styl loftowy, czym się charakteryzuje?

Styl loftowy, czym się charakteryzuje?

Salon w stylu klasycznym- meble, zasłony, dodatki

Salon w stylu klasycznym- meble, zasłony, dodatki

Jak prowadzić sklep internetowy?

Jak prowadzić sklep internetowy?