Sposoby wieszania zasłon i firanek

Sposoby wieszania zasłon i firanek

Zasłony są ważnym elementem każdego wnętrza. Spełniają nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz chronią także przed dostającymi się przez okno promieniami słonecznymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów zasłon. Różnią się one od siebie kolorem, wzorem, długością, rodzajem tkaniny oraz sposobem montażu. Jaka jest różnica między taśmą marszczącą, szelkami a metalowymi kółkami? 

Najbardziej klasycznym i powszechnym sposobem wieszania zasłon i firanek jest zastosowanie tzw. żabek. Niestety upięcie to ma swoje wady. Stworzone ręcznie fałdy są często nieregularne. Upięcie zasłon wymaga od nas dużego wysiłku i długiego trzymania rąk w górze. Pociągnięcie za materiał może prowadzić do wysunięcia się go lub nawet rozdarcia.

Taśmy zapewniaj elegancki wygląd. Są one wszyte w tkaninę, umożliwiają jej regularne marszczenie się. Zamocowanie zasłon czy firanek przy pomocy taśmy jest łatwe, a wywieszona tkanina zawsze będzie wyglądać tak samo. 
Prostym rozwiązaniem okażą się także kółka. Ten sposób mocowania nazywany jest także sztancowaniem. Metalowe elementy wbite są na stałe w tkaninę, umożliwiając jej zawieszenie. Tego typu dekoracja idealnie sprawdzi się w przypadku grubych i ciężkich zasłon.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także sposób zawieszania zasłon na tzw. szelki. Nie wymagają one upinania, łatwo się je zakłada oraz zdejmuje z karnisza. Bardziej dekoracyjną odmianą szelek są troczki. Dają one możliwość tworzenia kokardek. Troczki świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny delikatnego, romantycznego wnętrza.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Klinika Dr Parda - Ginekologia estetyczna Warszawa

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
SEONETIUM strony internetowe

Goździkowa 14 A/4
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dobór zasłon do poszczególnych pomieszczeń

Dobór zasłon do poszczególnych pomieszczeń

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zasłon?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zasłon?

Styl loftowy, czym się charakteryzuje?

Styl loftowy, czym się charakteryzuje?