Styl loftowy, czym się charakteryzuje?

Styl loftowy, czym się charakteryzuje?

Styl loftowy przede wszystkim związany jest z przestrzenią mieszkalną, która charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością aranżacyjną, jak również prostym wystrojem, który można określić terminem minimalizmu. Wysokie, a zarazem otwarte pomieszczenia, które są dobrze oświetlone, zapewniają użytkownikom niepowtarzalny klimat — tworzą niespotykaną atmosferę, która sprzyja wypoczynkowi.

Wnętrza loftowe niezwykle często dekorowane są betonem, cegłami, a także drewnem, czyli materiałami konstrukcyjnymi, które pomagają także w tworzeniu aranżacji industrialnych. Stylistyka loftowa związana jest z surowymi materiałami, dlatego odsłonięte rury od kaloryferów będą tu jak najbardziej na miejscu!
W stylu loftowym zwanym także industrialnym wykańczane są przede wszystkim przestronne mieszkania, dlatego warto pozbyć się wszelkich ścianek działowych. Jednolita przestrzeń użytkowa będzie stanowić podstawę stylu loftowego — jeżeli zdecydujesz się na ściany, należy wykorzystać ściany z surowej cegły, coraz bardziej na popularności zyskują także bielone ściany z cegły.
Do pomieszczenia loftowego najlepiej będą pasować meble o nowoczesnej stylistyce, a jednocześnie prostej formie, które łączą w swojej konstrukcji różnorodne materiały konstrukcyjne, np. skóra naturalna lub ekologiczna, metal, drewno, szkło - stoły loftowe. Najbardziej pożądane tekstury powinny być gładkie — należy ograniczyć elementy ze wzorami oraz nadmiernymi zdobieniami.

Do przestrzeni loftowej, należy wprowadzić intrygujące dodatki, tj. dekoracje w stylistyce industrialnej, a także duże lustra, które pozwolą na wizualne powiększenie powierzchni oraz jej rozjaśnienie. We wszelkich bibelotach warto poszukiwać oznak starzenia się. Ponadczasowe przedmioty wprowadzą do aranżowanego wnętrza niepowtarzalny klimat. Oczywiście niezwykle ważne jest również oświetlenie — dużo zrobią metalowe lampy stojące lub masywne żyrandole. Ciekawy pomysłem jest wprowadzenie widocznych żarówek, które rozprowadzają światło po całym pomieszczeniu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Fotowoltaiczna fasada wentylowana

Fotowoltaiczna fasada wentylowana

Tkaniny trudnopalne - gdzie mają zastosowanie?

Tkaniny trudnopalne - gdzie mają zastosowanie?

Tonery zamienne - jakie wybrać?

Tonery zamienne - jakie wybrać?