Tkaniny trudnopalne - gdzie mają zastosowanie?

Tkaniny trudnopalne - gdzie mają zastosowanie?

Tkaniny trudnopalne https://www.tkaninydekoracyjne.com.pl/oferta/trudnopalne-atest#/ to materiały, które są poddawane działaniu płomienia, a także promieniowania cieplnego i palą się wyłącznie w obszarze działania wspomnianego źródła ciepła, a kiedy zostanie ono odjęte od tkaniny, gasną. Materiały trudnopalne topią się, jednakże nie palą, a także nie wytwarzają gazów palnych, przez które może dochodzić do zapłonu.

Tkaniny trudnopalne stosowane są do wyposażenia oraz stworzenia dekoracji obiektów użyteczności publicznej - muszą one wykazywać zwiększoną odporność na działanie ognia. Trudnopalność tkanin bada się przy pomocy testu zapałki lub papierosa - takie badania muszą być poświadczone specjalnymi atestami oraz certyfikatami. Atestowane tkaniny zazwyczaj wykorzystywane są na szeroką skalę w lokalach gastronomicznych, w hotelach, instytucjach kultury (bibliotekach, kinach, teatrach), a także we wszelkich innych budynkach przeznaczonych do użyteczności publicznej - zazwyczaj takie tkaniny są egzekwowane przez przepisy prawa. Dzięki zastosowaniu tkanin trudnopalnych o swoje bezpieczeństwo nie muszą martwić się pracownicy, klienci oraz goście. 

Tkaniny trudnopalne zazwyczaj produkuje się z bawełny lub poliestru, mogą być również połączeniem tych dwóch materiałów. Najczęściej tkaniny są dodatkowo impregnowane, dzięki specjalnej powłoce znajdującej się na tkaninach w razie pożaru zwiększony jest stopień bezpieczeństwa użytkowników budynku. Oczywiście tkaniny trudnopalne są również stosowane w aranżacji szkół, uczelni, szpitali, a także galerii handlowych czy biur. Wszelkie kurtyny, zasłony, a także żaluzje muszą spełniać określone przez dość rygorystyczne przepisy normy i być stworzone z materiałów trudnopalnych. Warto wiedzieć, że w budynkach użyteczności publicznej nie można stosować materiałów, które są intensywnie dymiące lub wydzielają toksyczny zapach. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że podczas odbioru budynku użyteczności publicznej przez straż pożarną, sprawdza, czy posiadasz stosowne certyfikaty dotyczące wyrobów tekstylnych. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium - Budowanie marki online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
iMeso.pl - Kwas hialuronowy ZFill Deep

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie cechy powinny posiadać materiały tapicerskie?

Jakie cechy powinny posiadać materiały tapicerskie?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zasłon?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zasłon?

Kanapa z funkcją spania — jak się sprawdza?

Kanapa z funkcją spania — jak się sprawdza?